Młodzik w 1/8 Mistrzostw Polski

W dniach 03 - 05.05.2019 w Obornikach Wielkopolskich odbyła się 1/16 finałów MP o Puchar ZPRP w kategorii młodzik.

PIĄTEK :Pierwszy mecz rozegraliśmy z Gwardią Koszalin. Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Wręcz przytłoczyła nas nazwa turnieju. Chłopcy zapomnieli w pierwszej połowie o zasadach gry w piłkę ręczną co skutkowało, że na przerwę schodziliśmy z 12 punktową stratą do Gwardzistów.

W drugiej połowie poprawiliśmy grę w obronie co skutkowało w postaci kontrataków, które niestety nie były w większości wykorzystane. Ostatnie 10 minut to totalny pościg dzięki któremu doprowadziliśmy do remisu po 32. W serii rzutów karnych niestety pomylił się Dawid Koprowski ale nasi bramkarze Michał Pilichowski i Maksym Popielecki stanęli na wysokości zadania i obronili po 1 karnym. ZEW Świebodzin 32 (4) Gwardia Koszalin 32 (3).

SOBOTA: Następnego dnia przeciwnikiem naszym była podrażniona przegraną z gospodarzami drużyna z Brodnicy. Pierwsza połowa wyglądała średnio w naszym wypadku ponieważ znowu sporo błędów własnych chodź mniej niż dzień wcześniej. Do przerwy wynik na tablicy wskazywał remis po 16. W drugiej połowie stres związany z turniejem nas opuścił i dobrą gra w obronie i skutecznymi kontratakami pewnie wygraliśmy z drużyną z Brodnicy. TS ZEW Świebodzin 32 : Henry Lyod Brodnica 20.

Młodzik przed meczem z Koszalinem

NIEDZIELA : Ostatni mecz rozgrywaliśmy z gospodarzami turnieju. Pomimo zapewnionego awansu chcieliśmy zostawić po sobie dobre wrażenie. Zwłaszcza dla pełnych trybun kibiców. Mecz był bardzo szybki z dwóch stron. W pierwszej połowie szwankowala nam skuteczność i to Spartanie schodzili na przerwę z 5 punktową przewagą. O drugiej połowie chcemy jak najszybciej zapomnieć ponieważ pierwszą bramkę rzuciliśmy w 47 minucie spotkania. Totalny brak skuteczności w sytuacjach dogodnych gospodarze wykorzystali perfekcyjnymi kontra i. Dopiero w ostatnich 13 minutach próbowaliśmy gonić wynik ale się niestety nie udało. Za dużo błędów własnych przy wykończeniu akcji. Przy takim przeciwniku nie można sobie pozwolić na taka ilość błędów. Skutkowało niestety przegraną naszej drużyny. Sparta Oborniki Wlkp 34 : TS Zew Świebodzin 20. Cel naszej drużyny został zrealizowany w 100%.

Awansowaliśmy do kolejnego etapu rozgrywek czyli 1/8 MP w kategorii młodzik, które odbędą się 17-19.05 gdzie to się jeszcze okaże gdy dostaniemy oficjalny komunikat. Na koniec chcielibyśmy podziękować gospodarzom za gościnne i super warunki przy okazji życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.

Naszą drużynę reprezentowali : Michał Pilichowski, Maksym Popielecki, Oskar Borowczak, Rafał Giedymin, Kacper Ogański, Kacper Lech, Kacper Dłużak, Kamil Rogowski, Szymon Chroniak, Kuba Lemieszko, Karol Cukier, Dawid Koprowski, Kacper Sawicki, Damian Gadomski, Maciej Szymański, Paweł Augustynowicz, Igor Miernik, Nikodem Czerwony. Trenerzy : Igor Mrozowicz, Karolina Mrozowicz, Daniel Wojciechowski.

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z oficjalnego fanpege klubu piłki ręcznej SKF KPR Oborniki.

IM

COPYRIGHT@ 2019 TS ZEW ŚWIEBODZIN