Młodzik w Świdnicy

W dniach 10-12 maja zespół TS ZEW Świebodzin zespół młodzika, rocznik 2005 uczestniczył w turnieju towarzyskim o Puchar Ziemi Świdnickiej, organizowanym przez APR Świdnica. Na turniej została zaproszona śmietanka Polskiego szczypiorniaka, takie marki jak Zabrze, Płock czy Legnica to znane ośrodki na mapie szczypiorniaka.

Rywalizować w grupie nam przyszło z gospodarzami – APR Świdnica, SKRWA Gostynin, MKS Poznań, Wisła Płock oraz Pogoń Zabrze. Turniej rozpoczął się dla nas znakomicie, po bardzo zaciętym boju wygraliśmy z gospodarzami 16:14, kolejne mecze to pasmo sukcesów, wygrane z: Skrwą Gostynin 22:7, MKSem Poznań 19:13 oraz Wisłą I Płock 17:15. Niestety w ostatnim meczu grupowym doznajemy jedynej porażki w tym turnieju, Pogoń Zabrze okazała się lepsza w stosunku 19:13. Porażka o tyle bolesna co decydująca o spadku na 3. Miejsce w grupie. Została nam rywalizacja o miejsca 5-8, w kolejnych meczach nie daliśmy przeciwnikom złudzeń wygrywamy z Wisłą II Płock 22:8 i UKS Czwórka Libiąż 17:16. Zajmujemy 5. Miejsce w turnieju za 1. Zagłębiem Sosnowiec, 2. APR Świdnica, 3. Pogoń Zabrze, 4. Siódemka Miedź Legnica.

Najlepszym strzelcem turnieju został Szymon Chroniak, który zdobył 62 bramki w 7 spotkaniach. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Michał Wolski. Ten turniej pokazał jaki potencjał drzemie w tych chłopakach, cała drużyna zasługuje na wyróżnienie, każdy dał z siebie tyle ile był w stanie. Postawa wszystkich zawodników jest jasnym sygnałem, że warto inwestować w piłkę ręczną i stawiać na rozwój młodych zawodników.

Wystąpiliśmy w składzie: Guźniczak Kacper, Popielecki Maksym, Meszka Damian (21), Gancewski Jan (11) Chroniak Szymon (62) Paterczyk Patryk (1), Ciechanowicz Michał (5), Lech Kacper (10), Wolski Michał (8), Leśniewski Jakub (5), Pielichowski Mikołaj (3), Trenerzy Jędrzej Oźmiński, Agnieszka Wawrzyniak, Kierownik drużyny: Maciej Gancewski, Fizjoterapeuta: Justyna Lech.

Dodatkowo chcielibyśmy bardzo podziękować rodzicom, którzy przyjechali dopingować nas na żywo.

J.O.

COPYRIGHT@ 2019 TS ZEW ŚWIEBODZIN