24 kolejka II ligi TS ZEW - MKS Tęcza Kościan

Zapowiedź 24 kolejki II ligi mężczyzn

 W najbliższy weekend już 24 kolejka II ligi piłki ręcznej. Nasz zespół podejmować będzie czwarty zespół MKS Tęcza Kościan. Przeciwnik ma duże szanse stanąć na podium rozgrywek ligowych.

 W sobotę o 18:00 spotykają się dwie drużyny i twardej i mocnej obronie. Zapowiadają się niezłe emocje i dobre widowisko sportowe. Obie drużyny będą walczyć o zwycięstwo.

Gospodarzom po piętach depcze w tabeli dobrze grający w II rundzie zespół z Legnicy, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa odrabiając straty z pierwszej rundy. Obecnie ze stratą 2 pkt. do naszego zespołu. Co prawda gra na ciężkim terenie w Obornikach Wlkp. ale już nie raz pokazał w tej rundzie, że potrafi wygrywać na wyjeździe. Natomiast gospodarzą ten sezon idzie ze zmiennym szczęściem. Tydzień temu w wyjazdowym spotkaniu uległ liderowi II ligi SPR Bór Oborniki Śląskie 34:28. Trenerzy Mariusz Kwiatkowski i Dariusz Wojtala liczą na dobrą postawę zespołu w sobotni wieczór.

Trener Mariusz Kwiatkowski przed meczem.

 Prezes Grzegorz Trzebniak jest dobrej myśli, chociaż sobotni mecz ma dla niego dodatkowy wymiar, liczy na dobre spotkanie ale sami posłuchajcie.

Prezes Grzegorz Trzebniak

Kamil Nogajewski zauważa, że Kościan jest trudnym przeciwnikiem. Mimo porażki w pierwszej rundzie zapowiada, ze koledzy z zespolu na pewno tak łatwo się nie poddadzą.

Kamil Nogajewski

MKS Tęcza Kościan by myśleć o podium musi wygrywać. Zajmując czwarte miejsce z 47pkt. i stratą jednego punktu do drugiego miejsca ma szanse na srebrny medal sezonu 2018/19. Oprócz wygranej z naszym zespołem musi liczyć na potknięcia drużyn z Dzierżoniowa i Kątów Wrocławskich, co prawda Żagiew jedzie do Nowej Soli (dziewiątego zespołu w lidze) ale to nie będzie na pewno spacer, bo UKS Trójka dobrze radzi sobie grając na swoim parkiecie. Natomiast Kąty Wrocławskie jadą do Komprachcic i tu raczej nie należy liczyć na niespodziankę. 

Trener Dawid Nowak przed meczem.

 Oprócz emocji sportowych Lubuski Związek Piłki Ręcznej przygotował prezentację zawodników powołanych przez trenera koordynatora Marka Książkiewicza do kadry województwa juniorów w piłce ręcznej. W szeregach 16 powołanych zawodników znajduje się aż 10 z naszego klubu. Podopieczni trenera kadry w dniach od 01 kwietnia do 06 kwietnia biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Świętokrzyskie 2019 w Kielcach. Więcej o powołaniach z klubu TUTAJ.

wiceprezes LZPR Grzegorz Trzebniak

 Nominacje otrzymają:

TS ZEW Świebodzin: Patryk Sudak, Marcin Marciniak, Mateusz Ripa, Mikołaj Stanulewicz, Tobiasz Kowol, Oliwer Wołodźko, Mateusz Jastrzębski, Marcel Nowicki, Jakub Piwoński, Kacper Janosz.

UKS Szczypiorniak Zielona Góra: Nowakowski Jakub, Szymczyk Paweł, Rzesiowski Maciej.

UKS Miś Gorzów Wielkopolski:  Konrad Kolasa, Mikołaj Rzepka.

UKS Czarni Żagań: Żabko Maksym.

 

COPYRIGHT@ 2019 TS ZEW ŚWIEBODZIN