Przegrana z Tęczą

24 kolejka II ligi mężczyzn bez punktów dla ZEW-u. Po bardzo wyrównanym meczu to MKS Tęcza Kościan wraca z tarczą do wielkopolski. Nasza drużyna dobrze weszła w mecz.

Kontratak i rzut karny Marcin Nowicki zamienia na bramki i prowadzimy dwa zero. Kolejne błędy w ataku gości i w 6 minucie po bramkach Cenina i Nogajewskiego, 0:4. Dopiero w 7 minucie zawodnik Tęczy Krystkowiak wpisuje się do protokołu. Kolejne minuty to skuteczna gra ZEW-u i błędy gości, w 12 minucie gospodarze wychodzą na sześciobramkowe  prowadzenie, 8:2. Po stracie bramki trener Dawid Nowak bierze czas, kilka cennych wskazówek i Kościan rzuca szybko dwie bramki. Od 13-tej minuty do 19 kibice nie zobaczyli żadnej bramki. Spadło tempo, błędy i szalone obrony bramkarzy ale niestety brak bramki. Dopiero w 19 minucie Nowicki przełamuje niemoc rzutową po przechwycie w obronie rzuca bramkę ustala wynik na 9:4. Chwilę później Piątek Tomasz za uderzenie pięścią w twarz Jakuba Cenina, otrzymuje niebieską kartkę.

Przez następne minuty gra się wyrównała. Dopiero w 25 minucie goście przełamują obronę Zew-u, Napierkowski rzuca trzy bramki z rzędu a minutę później Graf doprowadza do wyrównania 11:11. Po 30 minutach na tablicy 12:12.

Druga połowa do 39 minuty to bramka za bramkę. Od 49 minuty następuję złamanie obrony ZEW-u, cztery bramki stracone z rzędu i Tęcza wychodzi na 5-bramkowe prowadzenie, w 53 min. 18:23. Ostatnie 6 minut przebudzenie gospodarzy, rzucamy 4 bramki tracąc 1 ale niestety jest to zbyt mało czasu by doprowadzić do remisu i ewentualnych rzutów karnych. Po 60 minutach przegrywamy 22:24.

Po meczu powiedzieli:

Trener TS ZEW: Mariusz Kwiatkowski

Zawodnik: Piotr Tomczyk

Trener MKS Tęcza: Dawid Nowak

Zawodnik: Kamil Napierkowski

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali w TS ZEW Świebodzin Jakub Kaliszak a w MKS Tęcza Kościan Kamil Napierkowski,

Skład TS ZEW Świebodzin: Pawłowski (2), Tomczyk (1), Hrycak (3), Kaliszak (2), Kozłowski, Cenin, Kowalaszek (1), Osiecki, Cenin J.(3), Nogajewski (3), Garnek (1), Osiński, Nowicki (6).

Trenerzy: M. Kwiatkowski, D. Wojtala. Fizjoterapeuta: J. Lech. Kierownik drużyny: S. Listowski.

A za tydzień wielkie lubuskie derby, na własnym parkiecie zagramy z UKS Trójka Nowa Sól. Już dzisiaj zapraszamy na Miejską Halę Sportową na Zachodniej.