Lubuskie derby II ligi TS ZEW - UKS Trójka Nowa Sól

Zapowiedź 25 kolejki II ligi mężczyzn.

W najbliższy weekend czeka nas nie lada mecz. W sobotę w naszej hali WIELKIE LUBUSKIE DERBY. Zespół seniorów będzie walczył o trzy punkty z UKS Trójka Nowa Sól. W I rundzie nowosolanie po bardzo zaciętym meczu wygrali 26:21.

 W sobotę na świebodzińskim parkiecie spotkają się dwaj trenerzy, którzy jeszcze w zeszłym sezonie razem prowadzili świebodzińskich seniorów Mariusz Kwiatkowski i Bronisław Maly. Ten drugi po odejściu z naszego klubu rozpoczął pracę z UKS-em Trójka. Przebudował zespół, sprowadził nowych zawodników i z powodzeniem występuje na parkietach II ligi.

 Po ostatniej kolejce, niestety, zespół Mariusza Kwiatkowskiego po przegranej z MKS Tęcza Kościan, spadł na siódmą pozycję. Ale do końca rozgrywek jeszcze dwie kolejki i nie może być pewny obecnej pozycji. Tuż za świebodzińskim zespołem z 36 pkt znajduje się EUCU-UKS Dziewiątka Legnica. Sąsiedzi z tabeli podejmują u siebie Śląsk Wrocław Handball Team, zespół nieobliczalny, który już nie raz pokazał pazur w lidze. Podrażniony porażką w ostatniej kolejce zespół z Legnicy może pokazać pazur w derbowym pojedynku. Natomiast SKF KPR Sparta Obornik w ostatniej kolejce pokonało właśnie Legnicę i dzięki trzem zdobytym punktom wyprzedziło nasz zespół. Przed nimi w sobotni wieczór dwunasta drużyna ligi UKS Lider Swarzędz. Kolejne derby jak mawia klasyk: rządzą się swoimi prawami, i nikt nie może być pewny zwycięstwa w tym pojedynku. Trener  świebodzińskiego zespołu zapowiada, że przeciwnik wymagający i łatwo nie będzie.

Trener TS ZEW: Mariusz Kwiatkowski

Mimo braku Jakuba Cenina zespół pokaże, że i bez niego obrona będzie monolitem i twardo postawi warunki gościom. Marcin Nowicki jeden z najskuteczniejszych zawodników twierdzi, że może nic nie rzucić w spotkaniu ale najważniejsze by zespół wygrywał w LUBUSKICH DERBACH.

Zawodnik TS ZEW: Marcin Nowicki

 Zespół gości prowadzony przez bardzo doświadczonego trenera Bronisława Maly w tym sezonie już nie raz pokazał, że potrafi sprawić niespodziankę. W poprzedniej rundzie wygrał pięcioma bramkami z TS ZEW Świebodzin. Na pewno trenerowi nowosolskiej drużynie jest łatwiej ustalić taktykę na derbowy mecz, przecież przez rok pracował w Świebodzińskiej Twierdzy i zna na wylot zawodników ze Świebodzina, i tak zrobił w pierwszym spotkaniu. Obecnie zespół z południa lubuskiego zajmuje 10 miejsce i ma szansę na oczko wyżej, oczywiście jeśli wygra derby a Śląsk Wrocław przegra na wyjeździe. Trudne zadanie czeka jego podopiecznych w Świebodzinie tym bardziej, że trener podkreśla, że zespół dopadły kontuzje i przyjedzie do do nas w okrojonym składzie (czyżby kolejna taktyka). Uważa, że wynik jest tylko dodatkiem meczu ale przede wszystkim chciałby aby był dobrym widowiskiem dla kibiców i młodych zawodników,

Trener UKS Trójka: Bronisław Maly

 Kamil Kowalski, zawodnik UKS Trójki Nowa Sól, uważa, że mimo braków kadrowych będzie walka z całego serducha.

Zawodnik UKS Trójka: Kamil Kowalski

 Zapowiada się kolejny dobry mecz w Twierdzy Świebodzin. Świebodzińscy kibice mają nadzieję również zobaczyć jeden z najlepszych meczy w tym sezonie.

Krzysztof Tomczyk -kibic TS ZEW

Już dzisiaj zapraszamy na WIELKIE DERBY LUBUSKIE.