Porażka w derbach lubuskiego

Lubuskie derby dla Nowej Soli. Zespół z Nowej Soli po bardzo dobrym spotkaniu wygrywa lubuskie derby 26:20. Pierwsze minuty należały do gospodarzy. Dwie indywidualne akcje Piotra Tomczyka i akcja z koła Mateusza Kowalaszka, w piątej minucie prowadzimy 3:1.

Kolejne minuty to szybka i twarda gra jednego i drugiego zespołu. Wymiana ciosów, żadnej z drużyn nie udało się uzyskać bezpiecznej przewagi. W 21 minucie Piotr Tomczyk otrzymuje karę dwóch minut a minutę później Marcin Nowicki otrzymuje "dwójkę", grając w podwójnym osłabieniu gospodarze tracą trzy bramki i w następnych kolejne dwie. Goście wychodzą na prowadzenie, 9:13. W ostatnich dwóch dorzuca Tomczyk jedną a Orliński Kowalski po jednej. Po bardzo dobrej pierwszej części meczu i słabszej obronie w końcówce pierwszej połowy przegrywamy 10:15.

Po dziesięciominutowej przerwie nasi zawodnicy od samego początku rzucili się do odrabiania strat. Już w 39 minucie na tablicy widniał wynik remisowy, 15:15. Kolejne 6 minut to tylko dwie bramki zdobyte przez zawodników UKS Trójki i niestety tylko jedną przez Kamila Nogajewskiego, 17:16. Od 47 minuty do 53 to goście pokazali siłę swojego zespołu. Silna obrona i szybki, konsekwentny atak  to nowosolanie rzucają cztery bramki z rzędu wychodząc na pięciobramkowe prowadzenie. Kibice z południa lubuskiego oszaleli z radości. Do końca meczu goście kontrolowali wynik nie pozwalając zbliżyć się naszym zawodnikom. Niestety po 60 min lubuskich derbów to UKS Trójka Nowa Sól wygrywa mecz 26:20.

Po meczu powiedzieli:

Trener TS ZEW: Mariusz Kwiatkowski

Trener UKS Trójka Nowa Sól: Zbigniew Malaczewski
TS ZEW Świebodzin: Jakub Pawłowski

Oprócz widowiska sportowego mogliśmy zobaczyć a przede wszystkim usłyszeć wspaniały doping świebodzińskich jak i też nowosolskich kibiców. Nie jedna hala pozazdrościłaby takiego dopingu jaki mieli zawodnicy obu drużyn a zresztą sami posłuchajcie:

Kibice w świebodzińskiej hali

Maciej Orliński bardzo cieszył się ze zwycięstwa swojego zespołu ale również podkreśla, że bardzo mocno pomogli w zwycięstwie kibice a raczej klub kibica Trójki nowosolan.

UKS Trójka Nowa Sól: Maciej Orliński

Kto nie był niech żałuje. Najciekawsze akcje ze wczorajszego meczu. Jest to tylko ułamek tego co mogli zobaczyć kibice. Zapraszamy na 60 minut w 60 sekund.

60 min w 60 sekund

W zespole TS ZEW wystąpili: Tomczyk (5), Chrycak (1), Kaliszak (2), Bryza, Kozłowski, Cenin, Kowalaszek (2), Osiecki (2), KwiatkowskiNogajewski (4), Osiński, Garnek, Pawłowski (2), Nowicki (2). Trenerzy: Mariusz Kwiatkowski, Dariusz Wojtala, fizjoterapeuta Justyna Lech.

Kary: 14 minut.

UKS Trójka Nowa Sól: Rapiejko, Marciniak (3), Szymczyszyn, Bortnowski (4), Uchal (5), Orliński (6), Kowalski (5), Jaskółka, Kujawa, Lisiewicz, Ceglarz, Kwiatkowski, Paszkiewicz (1), Hajnysz (1), Krempa (1), Ostrowski. Trenerzy: Bronisław Maly, Zbigniew Malaczewski, Robert Nowakowski.

Kary: 16 minut.

Sędziowie: Bąk Krzysztof, Ciesielski Kamil (Zielona Góra).