Druga porażka w III lidze

Lubuska III Liga Mężczyzn

18 maja odbyła się V kolejka Lubuskiej III Ligi. Młody zespół juniora młodszego, wspomagany czwórką zawodników rezerw seniorskiej drużyny, nieznacznie uległ w w Kostrzynie,29:27.

Pierwsze minuty mecz bardzo wyrównany. Obie drużyny nie potrafiły wypracować przewagi. W miarę upływu czasu to Kostrzynianie popełniali mniej błędów wykorzystując błędy w ataku naszego zespołu zamieniając je na bramki. Niestety kryzys skuteczności  i  błędów się pogłębiał z naszej strony. Niestety w 20 minucie przewaga gospodarzy wzrosła do 5 bramek, 11:6. Przez następne minuty gra się wyrównała, po 30 minutach 16:11 dla UKS Nukleon Kostrzyn.

Kolejne minuty II połowy to pokaz dobrej obrony w naszym wykonaniu i lepszej skuteczności. Mozolnie odrabiamy straty i w połowie II połowy rzucamy na wyrównanie stanu bramek, zegar wyświetla 22:22. W 50 minucie wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie, 24:22. Mając przewagę nie potrafimy rzucić bramki, popełniamy szkolne błędy, nie złapana piłka, nie wykorzystujemy sytuacji sam na sam. W kolejnych minutach gospodarzom się udaje zremisować. W 58 minucie na tablicy 27:27. Kolejny błąd naszego zespołu w ataku skutecznie zakończony kontrą gospodarzy i w 59 min. 28:27. Szybkie wznowienie i trafiamy w słupek kolejny kontratak, 29:27.

Popełniliśmy bardzo dużo błędów technicznych - po meczu powiedział Dariusz Wojtala, trener ZEWu - ale to nie były błędy wymuszone przez przeciwnika czy z powodu braku umiejętności ale niestety, przeciwnik nie pozwala grać z klejem. Szkoda bo piłka ręczna traci wtedy na widowiskowości. Wszystkie zespołu, oprócz gospodarzy trenuje z klejem, który ułatwia grę. Myślę, że gdybyśmy grali zgodnie z przepisami ZPRP a nie regulaminem hali wynik byłyby całkiem inny. Ale też to nie jest usprawiedliwienie dla moich podopiecznych. Przeciwnik miał te same warunki co moi zawodnicy ... no tylko z jedną przewagą oni trenują bez kleju. Gratuluję z całego serca zawodnikom gospodarzy wygranej, trenerowi Markowi Zatylnemu. Ten człowiek robi super robotę. I na pewno wygrana w dzisiejszym meczu zmotywuje cały klub do dalszego rozwoju piłki ręcznej w Kostrzynie. I w najbliższym czasie pojawi się kolejny zespół seniorski w województwie lubuskim grający na szczeblu ogólnopolskim i to z klejem.

Mimo dwóch porażek kolejkę przed zakończeniem świebodzińska młodzież zajmuje pierwsze miejsce w III lidze, co jest pewną niespodzianką w rozgrywkach seniorskich. Wszystko wyjaśni się w sobotni wieczór za tydzień. 25 maja podczas Festiwalu Piłki Ręcznej o godz. 18.00 rozegrany zostanie ostatni mecz III ligi z UKS Bachus Zielona Góra. I wszystko będzie jasne.